KDO JSEM

Toto je můj příběh


Ze Znojma do Jihlavy na celý život

Narodil jsem se ve Znojmě a část dětství strávil v Jindřichově Hradci, už od deseti let ale žiji v Jihlavě. Zde jsem po základní škole absolvoval gymnázium, zakončené maturitou v roce 1988. Poté jsem nastoupil tehdy do národního podniku Jihlavan a záhy po revoluci v roce 1990 se stal osobou samostatně výdělečně činnou. Podnikal jsem 14 let v oblasti kulturního managementu a současně pracoval v rodinné firmě, která se věnovala maloobchodu. 

V roce 2004 jsem podnikání opustil a začal se věnovat práci v nevládním sektoru v Oblastní charitě Jihlava, kam jsem nastoupil jako vedoucí projektu Malá řemesla. Ten se věnoval řemeslnému vzdělávání dětí ze sociálně znevýhodněných a romských rodin. Postupně jsem se stal projektovým manažerem a v roce 2009 zástupcem ředitele jihlavské Charity. V roce 2014 jsem byl jmenován Radou Kraje Vysočina ředitelem Domova pro seniory ve Velkém Meziříčí, kde pracuji dodnes. 

Od roku 2006 do roku 2011 jsem působil v Praze jako lektor vzdělávacích kurzů projektového řízení. V roce 2007 jsem byl přijat na Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, kde jsem dokončil nejdříve bakalářský a poté magisterský program na Katedře speciální pedagogiky se zaměřením na poruchy chování a mentální postižení. V rámci celoživotního vzdělávání jsem absolvoval řadu odborných kurzů a výcvikových programů zaměřených na management, specializované poradenství a lektorskou činnost. Absolvoval jsem několik pracovních a studijních cest po zemích EU, na Ukrajinu nebo například do Gruzie. Velkým oceněním pro mě bylo, když jsem byl v roce 2019 Českou manažerskou asociací vybrán mezi 50 nejlepších českých manažerů a stal se finalistou soutěže "Manažer roku". 

 Muzikant, sportovec, ředitel a politik

Od mládí se aktivně věnuji hudbě. Působil jsem a dodnes působím na Vysočině v několika především rockových kapelách jako zpěvák, kytarista, bubeník a také příležitostný textař. Několik let jsem byl členem Jihlavského hudebního divadla a hostoval v polenském divadelním souboru Duha. V 90tých letech jsem se podílel na dramaturgii jihlavského hudebního klubu Maňana, jsem zakladatelem jihlavského Koncertu bez hranic a již 19 let hlavním promotérem charitativního festivalu Přijďte na koncert, pomůžete. Ten pořádá spolek AlternativaPro, jehož jsem dlouholetým členem. 

Již 20 let bydlím v samotném centru Jihlavy. S manželkou Ivonou, která pochází ze Žďárska, jsme již 30 let a máme dvě dospělé dcery. Mladší Natalie (20) studuje, starší Barbora (27) je učitelka. Obě se od dětství věnují tanci a akrobatickému rokenrolu. Vedle muziky mám rád sport, především kolo, běh a lyžování. Rád cestuji a poznávám život v jiných zemích. Tou nejoblíbenější - snad kvůli skvělému jídlu, vínu a také stylu života je Itálie, jejíž velkou část jsem procestoval. Ať už z písčitých pláží nebo z vrcholků Alp se ale vždycky nejraději vracím domů na Vysočinu. 

V roce 2002 jsem poprvé jako nezávislý kandidoval za Stranu zelených do zastupitelstva města Jihlava. V roce 2004 jsem se stal členem ODS a v roce 2006 byl z 10. místa kandidátky zvolen do městského zastupitelstva, jehož členem jsem již čtvrtým volebním obdobím. Za dobu svého působení v něm jsem byl členem řady jeho orgánů. Takřka deset let jsem předsedal kulturní komisi, byl členem komise sociální a předsedou finančního výboru. Na úrovni kraje jsem v letech 2012 - 2016 předsedal Komisi sociální a pro oblast protidrogové politiky Kraje Vysočina, jejímž členem jsem doposud. Protože rád měním a posouvám věci správným směrem, rozhodl jsem se požádat o vaši podporu a v letošních volbách kandidovat na hejtmana Kraje Vysočina. 

 


NÁŠ TÝM

Seznamte se s mým týmem

Mgr. Karel Janoušek

starosta, Police, STO

Mgr. Martina Bártová

ředitelka organizace STŘED,z.ú, Třebíč, ODS

MUDr. Radek Černý

  ortoped, Žďár nad Sázavou, ODS

Petr Bárta

starosta, Vepříkov, STO

Mgr. Jan Sojka 

psycholog, Havlíčkův Brod, ODS

Karel Kratochvíl

starosta, Humpolec, ODS