KDO JSEM

Toto je můj příběh


Ze Znojma do Jihlavy na celý život

Narodil jsem se ve Znojmě a část dětství strávil v Jindřichově Hradci, už od deseti let ale žiji v Jihlavě. Zde jsem po základní škole absolvoval gymnázium, zakončené maturitou v roce 1988. Poté jsem nastoupil tehdy do národního podniku Jihlavan a záhy po revoluci v roce 1990 se stal osobou samostatně výdělečně činnou. Podnikal jsem 14 let v oblasti kulturního managementu a současně pracoval v rodinné firmě, která se věnovala maloobchodu. 

V roce 2004 jsem podnikání opustil a začal se věnovat práci v nevládním sektoru v Oblastní charitě Jihlava, kam jsem nastoupil jako vedoucí projektu Malá řemesla. Ten se věnoval řemeslnému vzdělávání dětí ze sociálně znevýhodněných a romských rodin. Postupně jsem se stal projektovým manažerem a v roce 2009 zástupcem ředitele jihlavské Charity. V roce 2014 jsem byl jmenován Radou Kraje Vysočina ředitelem Domova pro seniory ve Velkém Meziříčí, kde pracuji dodnes. 

Od roku 2006 do roku 2011 jsem působil v Praze jako lektor vzdělávacích kurzů projektového řízení. V roce 2007 jsem byl přijat na Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, kde jsem dokončil nejdříve bakalářský a poté magisterský program na Katedře speciální pedagogiky se zaměřením na poruchy chování a mentální postižení. V rámci celoživotního vzdělávání jsem absolvoval řadu odborných kurzů a výcvikových programů zaměřených na management, specializované poradenství a lektorskou činnost. Absolvoval jsem několik pracovních a studijních cest po zemích EU, na Ukrajinu nebo například do Gruzie. Velkým oceněním pro mě bylo, když jsem byl v roce 2019 Českou manažerskou asociací vybrán mezi 50 nejlepších českých manažerů a stal se finalistou soutěže "Manažer roku". 

 Muzikant, sportovec, ředitel a politik

Od mládí se aktivně věnuji hudbě. Působil jsem a dodnes působím na Vysočině v několika především rockových kapelách jako zpěvák, kytarista, bubeník a také příležitostný textař. Několik let jsem byl členem Jihlavského hudebního divadla a hostoval v polenském divadelním souboru Duha. V 90tých letech jsem se podílel na dramaturgii jihlavského hudebního klubu Maňana, jsem zakladatelem jihlavského Koncertu bez hranic a již 19 let hlavním promotérem charitativního festivalu Přijďte na koncert, pomůžete. Ten pořádá spolek AlternativaPro, jehož jsem dlouholetým členem. 

Již 20 let bydlím v samotném centru Jihlavy. S manželkou Ivonou, která pochází ze Žďárska, jsme již 30 let a máme dvě dospělé dcery. Mladší Natalie (20) studuje, starší Barbora (27) je učitelka. Obě se od dětství věnují tanci a akrobatickému rokenrolu. Vedle muziky mám rád sport, především kolo, běh a lyžování. Rád cestuji a poznávám život v jiných zemích. Tou nejoblíbenější - snad kvůli skvělému jídlu, vínu a také stylu života je Itálie, jejíž velkou část jsem procestoval. Ať už z písčitých pláží nebo z vrcholků Alp se ale vždycky nejraději vracím domů na Vysočinu. 

V roce 2002 jsem poprvé jako nezávislý kandidoval za Stranu zelených do zastupitelstva města Jihlava. V roce 2004 jsem se stal členem ODS a v roce 2006 byl z 10. místa kandidátky zvolen do městského zastupitelstva, jehož členem jsem již čtvrtým volebním obdobím. Za dobu svého působení v něm jsem byl členem řady jeho orgánů. Takřka deset let jsem předsedal kulturní komisi, byl členem komise sociální a předsedou finančního výboru. Na úrovni kraje jsem v letech 2012 - 2016 předsedal Komisi sociální a pro oblast protidrogové politiky Kraje Vysočina, jejímž členem jsem doposud. Protože rád měním a posouvám věci správným směrem, rozhodl jsem se požádat o vaši podporu a v krajských volbách kandidoval na hejtmana Kraje Vysočina.