Start kampaně ODS

25.06.2020

Včera jsme s kandidáty z celé republiky v pavilonu pražské Grébovky odstartovali oficiální volební kampaň ODS do podzimních krajských a senátních voleb. Bylo to příjemné i inspirativní setkání a musím souhlasit s názorem předsedy ODS Petra Fialy, že ODS letos do kampaně vstupuje se silným týmem plným zajímavých osobností, za kterými stojí skutečné výsledky.

V rámci centrálního programu ODS jsme novinářům i veřejnosti představili 3 klíčová témata - zdravotnictví, dopravu a vodu. Byl jsem požádán koordinátorem krajské kampaně a zároveň lídrem pro Středočeský kraj Martinem Kupkou, abych jako zástupce Vysočiny prezentoval třetí téma. Velmi vítám, že ochrana vody, půdy, lesů a ovzduší není pouze jednou z vysočinských priorit, ale současně jednou z priorit celé ODS. Je nejvyšší čas začít naplňovat všechna opatření, která dokáží zadržet vodu v naší krajině, ať už prostřednictvím využití různých krajinných či vodních prvků. Musíme se naučit vodou šetřit, a to především tou pitnou, hledat a využívat technologie, které umožní použít vodu vícekrát a také maximálně zachytávat dešťovku. S vodou samozřejmě souvisí i péče o lesy a půdu, které jsou schopny vodu v krajině zadržovat. Nemůžeme půdu donekonečna pouze drancovat průmyslovým zemědělstvím. Musíme se o ni starat a myslet na to, že stejně jako voda a vzduch jsou základními zdroji našeho života a k těm je potřeba přistupovat s notnou dávkou pokory a úcty. Je třeba myslet opravdu na budoucnost, ne, jen na pár let.

Naším úkolem po volbách je Probudit Vysočinu opět k prosperujícímu, spokojenému, a hlavně zdravému životu. Mým osobním cílem je, aby každý občan Vysočiny mohl říct, že mu u nás doma je opravdu nejlépe.

P.S.: aby to nevypadalo jen jako skvěle strávený den v Praze mezi fajn lidmi, rád bych Vás vzal trošku do zákulisí...obědval jsem za jízdy, polil jsem se u toho kafem, skoro hodinu hledal parkování, zmoknul jsem, a ještě ze mě na iDnes udělali Šreka! :-)